2024-2025 н.р.
Батьківські збори (1 клас)
Початок навчання дитини в 1 класі - складний і відповідальний етап у її житті, адже відбувається дуже багато змін. Це не тільки нові умови життя та діяльності, а й нові контакти, нові відносини, нові обов'язки. Змінюється соціальна позиція дитини: був дитиною, тепер став школярем; змінюється соціальний інститут навчання і виховання.
Молодіжні субкультури
Повідомлення від правоохоронних органів!
Для посилення контролю за дітьми та максимального обмеження їх участі у вказаних рухах!!!
ДО УВАГИ БАТЬКІВ ТА УЧНІВ!!!
Упродовж останніх днів в Україні загалом та в Івано-Франківській області зокрема,активно поширюється інформація по рух « Редан» - молодіжна субкультура прибічників анімаційних ігор.
Інформація стала активно поширюватися через телеграм канали. В протистояння руху « Редан» створено «Антиредан», до якого підключився неформальний рух « Офники», «кежуали» (підлітки 14 років), які не визнають представників «Редан» та вступають з ними у фізичне протистояння.
ДОВІДКОВО: РЕДАН – це російська субкультура агресивно налаштованих людей. Учасники мають чорне волосся, чорний одяг із зображенням павука.
Зазначені неформальні рухи можуть використовуватися росією для провокування антигромадських проявів та дестабілізації ситуації в Україні.
З’ясувалося, що в соцмережах була створена одноденна група з закликом де зібратись. Діти побачили інформацію в соцмережах і їм було цікаво що буде відбуватись насправді. Понад сотня підлітків днями бігали центральними вулицями Франківська.
На сьогодні встановлено троє учасників, які брали активну участь у зібранні людей . Загалом поліції відомо про 140 учасників. З активними учасниками поліцейські провели бесіду. На батьків склали протоколи за статтею 184 « Неналежне виховання дітей». Оформлені матеріали будуть спрямовані до суду. Вік затриманих підлітків – від 13 до 17 років.
Що таке «ПВК Редан»?
Як розповідає BBC, йдеться про субкультуру, яка протягом останніх днів через масові бійки набула популярності в росії. «ПВК Редан» створили під упливом аніме-серіалу Hunter x Hunter. Там є бандитське угруповання під назвою «Редан».
Символами цього руху є павук, чорний колір та цифра 4. Попри свою назву, «ПВК Редан» не має стосунку до приватних військових компаній: учасники руху кажуть, що називають його так заради жарту. За їхніми словами, вони виступають проти ультрас, уродженців Кавказу та мігрантів.
Протягом останніх кількох днів у росії вже декілька разів затримували групи підлітків через бійки, які правоохоронці пов'язують із «ПВК Редан».
За даними поліції, лише протягом 24-25 лютого у Москві через це затримали 350 людей, серед яких 319 — неповнолітні. У деяких із них вилучили газові балончики, ножі, а також страйкбольні пістолети. А 27 лютого лише в ТРЦ «Галерея» у Санкт-Петербурзі затримали понад 200 підлітків.
Від 27 лютого цей рух набув популярності в Україні. Масові бійки між підлітками влаштовувались у Одесі, Запоріжжі, Чернівцях, Львові та Кам'янці-Подільському, Івано Франківську ( 2 загиблих після сутички)! Телеграм канал групи з приміткою ''Хмельницький'' набирає популярності, діти уже домовляються про бійки!
Що робити батькам?
Ювенальна поліція України зазначає, що останнім часом з'явилося більше згадок про прихильників молодіжних субкультур. Фахівці пояснюють, що іноді підліток не може самостійно реалізувати бажання і знаходить своє місце в молодіжному угрупованні для самоствердження та самореалізації. Для цього підлітки й об'єднуються в неформальні групи.
За словами правоохоронців, деякі батьки навіть можуть не підозрювати, що їхня дитина належить до певної субкультури та може мати девіантну поведінку. Тому батькам радять робити таке:
спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її;
якщо дитина розповідає, куди вона ходить і як проводить свій час, проявіть якомога повнішу обізнаність у цій темі. Виявляйте терпіння, наполегливість і доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка;
опановуйте інтернет, зокрема заведіть власний акаунт у соцмережі й станьте там другом своїй дитині;
щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася;
ознайомтеся з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, які викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані;
покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї, та запропонуйте спільно провести час;
зосередьтеся на тому, щоб показати підлітку його переваги, знайдіть у нього сильні сторони, допоможіть йому побачити себе унікальною особистістю;
коли встановите з підлітком контакт і довіру, поясніть йому згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це відомими йому фактами. Допоможіть дитині зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки та невідворотної відповідальності за скоєне.
«Пам'ятайте, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги та підтримки, а також ті, чиє перебування в інтернеті не контролюється», — наголошують ювенальні прокурори.
ПВК «Редан»: хто вони та чим загрожують українським підліткам?
Батьківські збори (5 клас)
Адаптація учнів 5-х класів до умов навчання в Новій українській школі
Адаптація учнів 5-х класів до умов навчання в Новій українській школі
Вправи які допомагають у зменшенні стресу
Рекомендації для батьків п`ятикласників
Батьківські збори (1 клас)
«Успішна адаптація першокласників до школи як умова гармонійного розвитку особистості»
Дихальна вправа "Квітка і свічка"
16 днів проти насильства (інформаційний дайджест)
2021-2022 н.р.
Впродовж грудня 2021р. проведено батьківські збори по 5-х класах з питань адаптації "Дорога у 5 - й клас: особливості, труднощі, проблеми у наступності."
2020-2021 н. р.
Агресія породжує агресію. Експеримент "Лялька БоБо
У рамках проведення Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" батькам запропоновано для перегляду відеоролики щодо даної теми.
18.09, 23.09 та 25.09.2020 року у ліцеї для батьків першокласників відбулися батьківські збори "Перший раз у перший клас. Вчимося разом". Метою яких було надання порад батькам щодо готовності та адаптації дітей до навчання у ліцеї, ознайомлення із режимом освітнього процесу. Під кінець зборів батьки отримали розроблену практичним психологом Мазурик А.І. та соціальним педагогом Сухай Б.Б. пам'ятку-порадник та добірку онлайн матеріалів.
2019-2020 н. р.
Батьківські збори “Адаптація першокласників до навчання в умовах Нової Української школи”
Батьківські збори з питань адаптації учнів 5-их класів до основної школи
2019-2020 н. р.
З 04.10 по 22.10 відбулися батьківські збори у перших класах на тему: "У першому класі без проблем. Адаптація першокласників до НУШ".Мета: дати батькам інформацію про поняття "адаптація"; про психологічні і соціальні труднощі пристосування дитини до школи.З батьками проведено ділову гру "Портрет успішного першокласника" та проективну методику "Моя сім'я".Зори відбулися за участі класних керівників: Стегній Г. Р. (1-А клас), Пастер Л. Я. (1-Б клас), Пайкуш І. П. (1-В клас,), практичного психолога Мазурик А. І., соціального педагога Благої Н . Я.